| RAY a întrebat:

Daca imi tin mereu laptopul in sleep se strica?

12 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu, nu se strică. Se strică dacă funcționează mereu. În modul de somn el este aproape oprit, bateria e folosită extrem de puțin. Eu îl țin așa de peste un an de zile, îmi asigur un start rapid și pot lăsa documente deschise la pagina X și să continuu să citesc a doua zi.

| RAY explică (pentru valentingb):

Ce laptop ai?

| valentingb a răspuns (pentru RAY):

Am un Asus cu Windows 7 pe 32. Dar nu văd relevanța.

| RAY explică (pentru valentingb):

Valentin eu testez echipamente electronice pentru mine e important asta

| valentingb a răspuns (pentru RAY):

ASUS K50C. La mine bateria e stricată pentru că l-am ținut conectat la priză cam un an, încontinuu. Nu am mai avut un laptop înainte și nu m-am gândit că ar putea fi o problemă pentru că știam de la telefoane (la care mă pricep) că nu-i bai. Dar e alt tip de baterie. Asta am aflat după happy. Bateria lui trebuie să țină cam 100 de minute, acum ține 12 minute dar în modul Sleep ține cam 2 zile. Practic nimic nu merge în timpul ăsta, doar se creează un mediu virtual susținut de baterie. În rest totul e oprit. Dacă însă lucrezi în domeniu cred că ai nevoie de informații de la experti, și nu am întâlnit un expert PC pe TPU. Găsești doctori, juriști, dar nu asta. Mult succes pe site-uri de profil!

| RAY explică (pentru valentingb):

Stiu in domeniu meu software, nu sunt expert am mai multe, si cei din domeniu public lucra in office asta nu le face experti, asa a patit soramea apoi i s-a ars placa de baza de la caldura, in sllep sta si 11 zile asa am auzit la Acer, tu ti des in sleep laptopul?

| Jipa95 a răspuns:

Nu se strica nimic.

| Moryami a răspuns:

Nu, dar bateria o sa dureze mai putin ca de obicei.

| RAY explică (pentru Moryami):

In timp?

| Moryami a răspuns (pentru RAY):

Da

| RAY explică (pentru Moryami):

Stai putin totul sta in ram, practic doar ram functioneaza atat restul nu merge desi e putina energie pentru a mentine ram in functiune

| Moryami a răspuns (pentru RAY):

Da? nu stiu nu le am cu laptopurile dar stiu ca in cazuri de astea are de suferit bateria