| GMVBOSS a întrebat:

Daca incerc sa deschid task manager-ul sau vreun file. reg imi spune ca administratorul(eu) a dezactivat editarea file-lor. reg/task manager-ul. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| stefan1995 a răspuns:

Am avut azi aceeasi problema... start-> run-> si pune asta :REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f... baftawinking

3 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Click Start
• Click Run
scrie gpedit.msc, click OK
In fereastra Group Policy settings
Select User Configuration
Select Administrative Templates
Select System
Select optiuni Ctrl+Alt+Delete
Select Remove Task Manager
Dublu click Remove Task Manager

a fost dezactivata optiunea de utilizare a Task Managerului de catre cineva (poate chiar de tine, din greseala big grin) cu drepturi de admin pe calculator.

daca nu merge, incearca asa:
Click Start -> Run. Scrie "regedit" (fara ghilimele) apoi da Enter.

cauta HKEY_CURRENT_USER -> Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System.

Cauta: DisableTaskMgr. Click pe REG_DWORD. Value: 1=Enable (de fapt dezactiveaza TaskManager); Value: 0=Disable (in realitate activeaza TaskManager)-asta trebuie sa scrii

Inchide RegEdit

Restarteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti virusat. stefan1995 ti-a dat o varianta pentru a solutiona problema, dar cred eu ca acel lucru tine asa temporar. Scaneaza-ti calculatorul cu Malwarebytes Antimalware sau chiar si Microsoft Security Essentials. Sigur iti va gasi ceva!

| Assasinul69 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema.
Uite cum faci :
Start > Run si scrii : REGEDIT

Te duci in HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > MICROSOFT > WINDOWS > CURRENTVERSION > POLICIES > SYSTEM si stergi DisableTaskMgr.
fundita?