| RAY a întrebat:

Daca instalez versiuni versiuni try de windows e piraterie?

17 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Este singura metodă gratuită de a folosii Windows oricare versiune LEGAL! Ceea ce ți-o scris useru pe fb devine adevărat în cazul în care expiră trialul.Conform licenței Microsoft cea ignorata de români NU ai voie să folosești rearm-ul, ci după 30 de zile de probare a produsului Microsoft acesta trebuie să devină Genuie pentru a fii legal.Deci trialul este legal.Succes

| DeyCj a răspuns:

Pe fileliste toate sunt copii contrafăcute cu viruși reali, comparativ cu softpedia unde e singurul loc unde se gasește doar soft original.Firma e parteneră Microsoft de peste 10 ani și nu se preteaza la prostii.Virușii sunt făcuți sub dorme de dll-uri fake ce conțin scripturi malițioase ce cu ajutoru internetului formează viruși reali în Pc.Asfel reusesc să păcalească așa numiții antiviruși(real țepe comerciale). Timp de 3 ani am testat soft de acolo, și concluzia a fost... toate contrafăcute în moduri identice, parcă scoase la imprimantă.

| DeyCj a răspuns:

Verifică-ți hard-ul.Da de nu ai bad logic pe el whistling. Ca să nu mai zic de BIOS-u infectat și apoi vorbim.
Abia aștept să se promulge noua lege anti piraterie.O să mă amuz copios de pe urma celor ca tine laughing care o să umble „legați la cap". Virușii reali de v-ar afecta numa pe voi ar fi minunat, dar datorită vouă internetu colcăie de viruși reali că voi îi lansați pe net prin softul contrafăcut ce provine din sursele alea.

| Gizăz a răspuns (pentru DeyCj):

O, da. SUnt aşa plini de viruşi că nu am avut nicio problemă cu laptop-ul în doi ani şi ceva. Eu şi alţi câţiva milione de utilizatori. laughing Nu ştiu de unde scoţi pe gură ceea ce scoţi, dar e amuzant. laughing

| Gizăz a răspuns:

Cum adică 'try"? Poate trial. Şi nu, trial-urile nu-s piraterie.

| RAY explică (pentru Gizăz):

Trial da alea de pe technet, ma enerveaza unul pe fb ca cica e ilegal sa instalezi versiuni trial

| Gizăz a răspuns (pentru RAY):

Înseamnă că e dobitoc!

| Jipa95 a răspuns:

''try'' ala se numeste trial care de obicei dureaza 30 zile. Nu este piraterie atata timp cat il folosesti in scopuri personale.