| anonim_4396 a întrebat:

Daca instalez windows 7 peste XP si nu formadez partitia (Dhappy. Se sterge tot din calculator?. (Chappy'ul vreau sa il sterg!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca Windows-ul e pe C: (fie el xp sau 7) si vrei sa reinstalezi windows-ul pe C:, atunci celelalte partitii raman neschimbate. Daca ai sistemul de operare pe C: si vrei sa pui Win7 pe D:, atunci aceasta din urma isi va pierde toate informatiile de pe ea.

1 răspuns:
| SnupyDan a răspuns:

Nu se sterge nimic din D pentru ca tu ai treaba cu c-in el instalezi windowsul si atat