| fsorin96 a întrebat:

Daca instalez windows 7 ultimate pe pc trebuie sa instalez si driverele(pentru sunet placa etc) sau se instaleaza automat?

Răspuns Câştigător
| TheGrooveStreet a răspuns:

Tu trebuie sa le instalezi!

www.nvidia.com daca ai placa video nVIDIA
www.ati.com daca ai placa ATI RADEON
placa pentru sunet ai putea da un search p google.:) eu unul cred ca ai realtek pentru ca majoritatea au realtek poti incerca www.realtek.com
daca ai alta placa de sunet cum tiam mai spus dai un search:)

Sfat: Daca nu ai mai mult de 2Gb ram eu iti spun sa ramai la XP:)

Mie unul Windows 7 ultimate imi consuma 700MB din ram si nu fac nimic :) eu am 3Gb ram.

Funda?

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut florin
Am instalat multe windows 7, toate ultimate daca tot au fost gratis. happy
Pe PC in general ti le vede pe toate, a durat 16 min pe ceas cu tot cu formatare.
Pe laptopuri in general iti va lua toate driverele mai putin placa de retea si touchpad, pe care le poti lua tu de pe situl producatorului, sunt gratis pentru download.
Bafta

| kleorys a răspuns:

Ceau eu am instalat Windows 7 pe un calculator care avea doar 512ddr si mergea perfect, dar placa si sunetul trebuia instalat ca nu il vedea automat dar in rest mi a placu windowsul si cred ca si a mea e pe moarte si chiar la aia m am gandit ca si eu mi l pun win 7winking spor la instalat! merita!