| Neverrrrrr a întrebat:

Daca nu am toate driverele instalate la w7 si dau update la w10, se instaleaza driverele automat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite: https://youtu.be/Naxq5j21GD0

| Neverrrrrr explică (pentru Salontanul):

O mie de multumiri pentru acest program, cred ca eu vorbeam de altul care cerea key.

| Salontanul a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Ok. Nu-i problema. Multumesc si eu pentru funda. Succes! Cand mai ai probleme le putem rezolva impreuna daca ma ccontactezi.

| Neverrrrrr explică (pentru Salontanul):

La driverul pentru placa video : The installed driver is not working properly.
E instalata cea mai noua versiune, ce pot sa fac\?

| Salontanul a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Tu hotarasti. O pastrezi pe ceea ce o ai sau pui alta. Americanii zic: "Un lucru care functioneaza nu umbla la el".

14 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Depinde cat e de vechi calculatorul. Unele se vor instala, altele, nu. Cel mai bine pentru ca iil AI cu licenta e as faci upgrade (ASA vei obtine licenta gratuita pentru W10), dupa care descarci imagines ISO de pe site-ul Microsoft si faci o instalare de la 0.
Ar trebui prima data sa descarci imaginea, sa faci in stick bootabil sau sa scrii un DVD cu ea. Pentru W7 ultimate corespunde W10 pro.

| CPAElites a răspuns:

Probabil!
Da ce? Ti-e lene sa le descarci?

| EnvyU a răspuns:

Nu iti recomand sa iti upgradezi windowsul pentru ca 1, probabil nu ai windows 7 cu licenta si vei avea probleme, 2. windows 10 este cam buguit si nu iti vor merge toate programele/jocurile, si este mai rau contra celor fara licenta.

| Neverrrrrr explică:

Am licenta, nu este crackat, e windows 7 ultimate.

| Salontanul a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Se zice crackuit si nu crackat. Crackat duce catre operatia de cracare care inseamna descompunerea unei substante in elementele de baza. Si, da! Daca ai Windows 7 cu licenta merita sa obtii noua licenta gratuit. Daca nu ai toate drivele s-ar putea sa le recunoasca pe toate sau nu.
In ceea ce priveste driverele nu te chinui.
Intra aici: http://www.driverscloud.com/en
Apasa Start the detection, Agent installation, Automatic installation, apoi asteapta un pic si se va downloada un programel. Instalezi programelul si apesi iarasi Start the detectin din programel. Sa nu ai inchis browser-ul. Apoi te uiti in My Drivers. Vei gasi acolo ce problema ai si ce sa instalezi. Programul le gaseste automat pe cele mai noi. Atentie! Nu merge fara sa ai Adobe Flash Player instalat. Succes!

| Neverrrrrr explică (pentru Salontanul):

Imi cere key ca sa folosesc acel program, crede-ma l-am incercat...

| Salontanul a răspuns (pentru Neverrrrrr):

N-am auzit de asa ceva! Eu il folosesc de ani de zile. O sa-ti trimit un film.

| Neverrrrrr explică (pentru Salontanul):

Deci e posibil sa imi instaleze automat driverel?

| Salontanul a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Stai un pic. Acum am facut rapid un filmulet explicativ. Il pun pe Youtube si ti-l dau.

| Salontanul a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Da