| jhjj a întrebat:

Daca pe Facebook am intrat pe profilul cuiva care fusese etichetat intr-o postare malware de genul ""video privat"" si urmatorul videoclip,care era un videoclip obisnuit distribuit de persoana respectiva de pe o pagina a inceput sa ruleze, inseamna ca am luat si eu acel malware? Sau l-as fi luat numai daca as fi dat clip pe acel videoclip malware?

1 răspuns:
| KillerMZC a răspuns:

Daca ai fi dat click pe el l-ai fi luat, dar ca sa fim siguri uite aici un anti-malware
https://www.malwarebytes.org/mwb-download/