| Fabiana1 a întrebat:

Daca pe Facebook,la setarile de confidentialitate,am incercat setarea aceea cu primirea notificarilor pe SMS cu privire la accesarea contului de catre alte persoane,am introdus numarul de telefon gresit, cel care va primi respectivul SMS cu codul de cobfirmare va primi si parola? In ce consta acel SMS?

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Nu va primi parola ta, ci un cod format din 5 litere ( codul care trebuie pus in casuta respectiva pe facebook), intodu din nou numarul tau de telefin corect, apoi codul pe care il primesti prin mesaj, pe facebook.

| Fabiana1 explică (pentru LaLaura):

Si nu-mi poate sparge parola cu ajutorul acelui cod, nu?

| LaLaura a răspuns (pentru Fabiana1):

Nu, acel cod e doar pentru contul tau si doar tu poti sa pui acel cod pe facebook. Acea persoana habar n.are cine esti, cum ai putea sa iti sparga parola daca nu stie unde sa aplice acel cod si pentru ce e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va primi un cod pe care tu trebuie sa-l introduci.Cum persoana aceea nu iti stie adresa de email cu care intri pe fb, nu poate folosi acel cod.Ori suni la acel numar si ceri codul in caz ca ai nnevoie ori schimbi numarul de telefon cu cel corect daca se poate.

| Fabiana1 explică (pentru anonim_4396):

Dar imi poate sparge parola cu acel cod?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fabiana1):

Nu poate face nimic, nu sta cu grija.Eu iti dau numarul meu de telefon daca vrei si daca primesti codul nu ai ce face cu el, pentru ca nu stii cum ma cheama, nu stii ce adresa de amail sa bagi.prcatic nu ai ce face cu el doar daca te rog eu sa-mi ai bunavinta sa-mi dai cosul ca sa pot intra pe facebook.Asta in caz cand cineva vrea s acceseze cntul tau de mai multe ori si baga o parola gresita, automat se blocheaza fb tau si apoi trebuie sa bagi numarul de telefon ca sa iti dea un cod.Atunci ace persoana primeste cod.Ce faci tu atunci? Suni la numarul acela care l-ai gresit(daca intr-adevar acel numar exista si e al cuiva) si rogi acea persoana sa iti dea codul ca sa il poti baga tu.El,practic nu are ce face cu acel cod. Dar daca exista posibilitatea, si o sa ma interesez eu pentru tine, sa schimbi acel numar de telefon, adica sa bagi corect numarultau, vei primi codurile pe numarul tau.

| Fabiana1 explică (pentru anonim_4396):

Nu,n-ai inteles.Numarul acela era un numar mai vechi de_al meu care acum este inactiv(blocat pentru apelurile de sosire).Si,in caz ca stergi, numarul adaugat acolo din profil, si il adaugi pe cel real in profil(la informatii si date de cobtact), codurile ti se vor trimite in acest caz pe numarul tau, nu-i asa?

| Fabiana1 explică (pentru anonim_4396):

Si,de asemenea nu am confirmat codul, si am sters numarul din profil si l-am adaugat pe cel real, asa ca acum SMS-urile vor fi trimise pe numarul meu, nu-i asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fabiana1):

Ok,am inteles.Da, daca ai schimbat acel numar de telefon cu cel al tau, de acum cand vei avea probleme cu fb-ul, codul ti-l va trimite pe tel tau. Pe cel real. E ok.

| Floryn_Soryn_1998 a răspuns:

Nu va primi parola. va primi decat codul