| ItzRivenGod a întrebat:

Daca pun windows vista home premium pe dvd sau pe cd cand vreau sa il instalez porneste automat(stiu sa intalez windows). Vreau sa zic ca atunci cand il inchid bag cd-ul si porneste direct sau trebuie sa ii fac ceva.Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alex_2741 a răspuns:

In primul rand nu intra pe CD ci pe DVD.
2 : bagi DVD dai restart si o sa iti apara automat happy daca e Vista happy apoi stai pe langa el sa ii faci tu setarile sa ii bagi CD-Key daca ai CD-Key happy sa ii bagi numele etc tongue sa ii faci partitiile happy. si pai o sa astepti sa instaleze el happy. Eu iti recomandam Windows Cyber Edition :X e superb windows ala big grin. Bafta happy. app ceilalati nu mai fiti rautaciosi cu el straight face nici voi poate nu stit anumite lucruri si cum ar fi sa va dea candva un raspuns cum ia-ti dat voi? straight face. BAfta Radu

7 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Trebuie sa stai langa el, sau tu crezi ca face el tot? pui cd-ul pleci la mare, si cand vii ai windows instalat plus ultimele jocuri downloadate...

trebuie sa stai acolo sa vezi ce iti spune, ce optiuni trebuie sa dai, ca bagi cd-key.

P. S. se vede ca stii sa instalezi un win, mai bine cheaa un prieten sa vada ce si cum

| Floreenofficial a răspuns:

Cred ca porneste el, dar trebuie sa stai in permanenta acolo ca sa faci setarile.succes! happy

| Alex_2741 a răspuns:

Hehehehehee hee) nu ai pentru ce Radu happyhee hee multumesc pentru fundita big grin si daca mai ai vreo nelamurire te pot ajuta big grin. App daca ai vista dupa ce il instalezi cauta un Activator pentru windowsu ala pe care il ai ...ala e in loc de CD-Keytongue. Bafta big grin

| ItzRivenGod explică:

Alex mersi pentru raspuns mai ajutat si ai luat funtitabig grin. Voi ceilalti nu ati inteles ce vreau sa zic.Eu am deja un windows gata facut dar vroiam sa stium cum sa il fac si eu si daca i-ar trebui sa-i fac ceva setari sau altele.

| Atotstiutorul a răspuns:

1. pe cd nu cred sa iti intre
2."stiu sa instalez windows" daca stiai. nu cred ca intrebari. sry.

| Serenity_3531 a răspuns:

Toti ti-au raspuns anapoda. Trebuie sa faci un cd bootabil ca sa-ti porneasca automat.
Mai jos ai un tutorial despre cum sa faci un astfel de cd. Mult succes! :)
http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

F5g