| anonim_4396 a întrebat:

Daca raportezi o pagina, aceasta este stearsa automat? Sau este verificata de cineva pentru a vedea daca nu cumva sunt incalcate regulile comunitatii?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai intai e verificata de cineva apoi daca e cazul, o sa fie stearsa.

| acinorev a răspuns:

De obicei, nu se ia in considerare o singura raportare. Daca mai multi raporteaza pagina, este verificata si, dupa caz, e stearsa.

| LTAA a răspuns:

Nu.
Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca lucrurile ar sta asa, atunci toata lumea ar sterge paginile cu care nu sunt de acord, in final ramanand doar cateva pagini care nu ar interesa pe nimeni. Dar de ce sa ne folosim creierul inainte de a pune o intrebare cand putem mult mai lejer sa nu!?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu era necesar sa aduci jigniri la adresa mea, era doar o intrebare.
Hai sa-ti spun motivul pe care l-am avut! In urma cu cateva saptamani, am vazut o pastare de pe o pagina (nu vreau sa-i fac publicitate, asa ca nu public link-ul) cum ca un arab continua sa stearga pagini dedicate serialului ''x'', iar adminele paginii respective se tot rugau de el sa nu le dea raport, pentru ca dupa aceea pagina ar fi fost stearsa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te-am jignit cu nimic, am subliniat faptul ca oamenii prefera sa fie lejeri decat sa foloseasca logica.

Adminii paginii respective se rugau sa nu raporteze pagina pentru ca era ceva in neregula cu ea si, in urma unei verificari, ar urma sa fie stearsa. Dar nu pentru ca orice pagina va fi stearsa automat, in urma unui raport. De fapt asta inseamna sa raportezi un continut, sa atragi atentia adminilor asupra lui. Daca incalca regulile unui site sau reguli generale, continutul va fi inlaturat. Daca nu, va ramane unde este.

| TOOL a răspuns:

Mai intai este verificata de un administrator apoi daca incalca regulile este stearsa, sau blocata temporar.

| vega358 a răspuns:

Prima data este verificata apoi daca incalca regulile este stearsa