| teodora123456789 a întrebat:

Daca sun pe cineva in Anglia cu telefonul mobil, iar persoana aceea are telefon fix, iar eu am optiunea de 1000 de minute pe fix, ea plateste ceva sau se consuma doar minutele mele?
Am nevoie de ajutor cat mai repede.
Fundita! happy

Răspuns Câştigător
| Tragonus a răspuns:

Daca tu suni de pe telefonul tau si nu suna persoana respectiva tu platesti. Daca te suna el/ea pe tine el/ea plateste. Daca spui ca ai 1000 de minute pe fix s-ar putea sa platesti deoarece acele minute ar putea fi in retea nu nationale sau internationale.
Citeste bine la extraoptiune in ce retea pot sa folosesti aceste minute.
Sper ca te-am ajutat big grin

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cum sa plateasca ea nene, daca tu suni? Intreba-ma sa te intreb...

| LenoreVoldaren a răspuns:

Dacă zici că ai 1000 de minute pe fix (presupun că internaționale) și suni o persoană din Anglia, aceea nu plătește nimic, ci numai tu.
Numai dacă aveai Roaming și și persoana aceea la fel, numai atunci plăteați amândouă.