| GulDan a întrebat:

Dati-mi si mie idei ce sa desenez sa imi dezvolt creativitatea si talentu! ca stiu sa desenez dar nu am imaginatie...si nu prea stiu ce sa desenez.
Si pe foaie si pe pc.

6 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Ei bine... colegul de banca a inceput sa deseneze cu creionul personaje din desenele Anime pentru inceput, desena ingrozitor, dar n-a renuntat a inceput incetul cu incetul sa le deseneze si umbre si chiar se observa o mare diferenta cand ma uit pe primele lui desene si cand il vad pe actualul. Probabil intr-o zi va trece si la culori adevarate, iar in cele din urma cine stie va crea ceva in acuarele si din propria lui imaginatie. Deci daca el a putut, tu de ce n-ai putea sa faci acelasi lucru ca si el la inceput?!

| Anonimgirltpu a răspuns:

Eu desenez anime si portrete reale. Nici eu nu am imaginatie. Nu pot sa fac din capul meu, dar gasesc pe net o suma de imagini faine sau imi mai zic prietenii sa le fac portretul.

| stefsiana a răspuns:

Am auzit pe multi ca si-au inbogatit creativitatea si imaginatia prin crearea unui desen animat, mai pe scurt propriul desen animt!
Incepe prin a desena niste secvente dintr-un desen animat, asta pentru a da inceput creativitatii din tine (vei observa unghiuri bine definite, umbre, contraste lumina, etc)->PUR SI SIMPLU TE UITI LA UN DESEN ANIMAT PUI PAUZA SI INCEPI DE DESENA SECVENTA AIA! Apoi incepe sa te gandesti tu la un mini-desen-animat sa zic asa, creaza-ti tu cativa martupilani si un centru de actiune. apoi o sa vezi ca o sa cada ideile fara sa vrei!
Funda daca te-a ajutat

| stefsiana a răspuns:

Am auzit pe multi ca si-au inbogatit creativitatea si imaginatia prin crearea unui desen animat, mai pe scurt propriul desen animt!
Incepe prin a desena niste secvente dintr-un desen animat, asta pentru a da inceput creativitatii din tine (vei observa unghiuri bine definite, umbre, contraste lumina, etc)->PUR SI SIMPLU TE UITI LA UN DESEN ANIMAT PUI PAUZA SI INCEPI A DESENA SECVENTA AIA! Apoi incepe sa te gandesti tu la un mini-desen-animat sa zic asa, creaza-ti tu cativa martupilani si un centru de actiune. apoi o sa vezi ca o sa cada ideile fara sa vrei!
Funda daca te-a ajutat

| Mihaela257Yubitza a răspuns:

Am auzit pe multi ca si-au inbogatit creativitatea si imaginatia prin crearea unui desen animat, mai pe scurt propriul desen animt!
Incepe prin a desena niste secvente dintr-un desen animat, asta pentru a da inceput creativitatii din tine (vei observa unghiuri bine definite, umbre, contraste lumina, etc)->PUR SI SIMPLU TE UITI LA UN DESEN ANIMAT PUI PAUZA SI INCEPI DE DESENA SECVENTA AIA! Apoi incepe sa te gandesti tu la un mini-desen-animat sa zic asa, creaza-ti tu cativa martupilani si un centru de actiune. apoi o sa vezi ca o sa cada ideile fara sa vrei!
Funda daca te-a ajutat