| reptila a întrebat:

Bună. Nu ştiţi vreun free host pentru un server de metin2?

14 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Un host este o persoana ce poate tine un server, acest host, la randul lui treubuie sa aiba un Pc-desktop, laptop decent.
Pe limba noastra ar fi un GA-SGA-GM care tine serverul, adica sa lase Pc/Laptop pornit pentru a merge serverul.
Acum ai inteles?
reptila nu cred ca gasesti host pe gratis...

| AlecsPAD a răspuns (pentru hSh3ad):

Nu trebuie sa ti pc-ul/laptopul mereu pornit!
Firma de la care cumperi host-ul vine la tine acasa si iti da un Server!
E o Unitate (asemantoare cu un xBox) si pe aia trebuie sa o tii mereu aprins!

| OanaVlad a răspuns:

Cei aia host?

| RedAngell a răspuns (pentru OanaVlad):

Host.ul este de la o firma care platesti 5-12 euro pe luna sa iti tina serverul

| Bogdan_5174 a răspuns:

Sunt anumite persoane care fac host gratuit la diverse jocuri dar tu in schimb trebuie sa le dai lor toate veniturile din donatiile din svr taw adica tie nu-ti iese nimic

| Se7en98 a răspuns:

FreeHost nu tine nimeni. de ce sa isi strice cineva calculatoru degeaba? straight face

| MoisaDMD a răspuns:

Https://www.no-ip.com/ Cauta tutoriale pe net despre no-ip si cum poti sa faci servere de metin cu el

| Limonada a răspuns:

Nu exista free host pentru metin2. Pentru a hosta metin2 ai nevoie de id dedicat (care e scump) orice firma de host iti va hosta si server de metin2 pe ip dedicatwinking

| Fuzkyn a răspuns:

Un HOST nu este o persoana (de la o "persoana" poti sa iti iei teapa:D sa platesti o suma de bani si sa nu primesti nimic)
un HOST este o firma
uite aici 2 firme http://www.smshosting.ro
si
http://www.asynet.ro
desi smshosting are pagina speciala pentru metin2 hosting nu sunt prea sigur daca este o firma fantoma sau nu... dar sunt absolut sigur ca asynet.ro are un serviciu de servere dedicate (host pentru metin2) de cea mai mare calitate la cel mai mic pret funda? :X

| Alexut_Alex_1990 a răspuns:

Https://gratisserver.nu
gratis poti hosta de orice joc merge incearca faci cont si selectezi u tot ce vrei sa faci setarile tale tot sper sa te ajute

| rainultraphase a răspuns:

Poti incerca www.cloud-center.ro
Am un server de cs 1.6 si am constant 1000 fps, nu am avut niciodata ping mai mare de 10ms(fara pjngfaker si alte prostii), iar preturile sunt foarte avantajoase.
Am inteles ca au acum si un cod promotional de vara pentru care beneficiezi de 40% reducere.
Cat despre cei de la suport sunt uimitori, in cateva minute am avut raspuns.

| sokora123 a răspuns:

Zi-mi si mie sv tau de metin...

| Catalin_Akelasy_1997 a răspuns:

Www.yoruk-evi.com e cea mai buna firma de hosting, are host de metin2 la doar 9 euro si in plus iti ofera si domeniu .mt2.ro si webhost free, am luat acum cateva zile dela ei si ma multumesc, e chiar foarte bun. vil recomand