| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda cine ma ajuta sa scap de eroarea THE PROCEDURE ENTRY POINT_EXCEPT_HANDLER4_COMMON COULD NOT BE LOCATED IN THE DYNAMIC LINC LIBRARY MSVCRT. DLL cand deschid windows, fara sa instalez windows.tot timpul la deschidere imi apare eroarea.multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| WeeD a răspuns:

Daca cumva va apare, stergeti fisierul dwmapi.dll din windows/system32 si atunci nu va mai apare eroarea!

| soul2soull a răspuns (pentru WeeD):

Daca merge cum a zis WeeD bine daca nu downloadeaza dll-ul de pe net copiel in c/windows/system32
dupa care start run si scrii n command prompt : regsvr32 msvcrt.dll si enter
iti va da un mesaj dai ok si reincearca

| b3benon a răspuns (pentru WeeD):

Mersi frate chiar m-ai ajutat

| SunneR a răspuns (pentru soul2soull):

Salut! Eu am făcut aşa cum ai scris, dar după ce am intrat în "Start -> Run" şi am scris " command prompt : regsvr 32 msvcrt.dll" mi-a apărut o casetă neagră în care scria " Specified COMMAND search directory bad. Too many parameters". Ce să fac? Mulţumesc. happy

| SunneR a răspuns (pentru soul2soull):

Salut. Am făcut şi eu aşa, exact cum ai spus. Am scris în Run " command prompt : regsvr32 msvcrt.dll" şi nu mi-a apărut un mesaj la care să dau "OK" ci o casetă neagră pe care scria " Specified COMMAND search directory bad. Too many parameters. Ce să fac? Mulţumesc! big grin

| soul2soull a răspuns (pentru SunneR):

Reinstaleaza-l nu are nici o logica eroarea aia cred ca ai niste pui de virusi in calculator reinstaleaza windowsul

| SunneR a răspuns (pentru soul2soull):

Ok. Mulţumesc mult şi scuze că am postat de 2 ori. big grin

| Sorin_Dumitru_1998 a răspuns (pentru soul2soull):

Mi-a dat ceva cu ok danu cred ca e cea ce trebuie

| Chiran_Cosmin_1997 a răspuns (pentru WeeD):

Am facut cum mi-ai zis si tot imi da eroarea ce sa fac

| Chiran_Cosmin_1997 a răspuns (pentru soul2soull):

Am si eu i intrebare dll-ul trebuie ala dwmapi.dll sau regsvr32 mscvcrt.dll care din ele ca nu-mi dau seama si daca raspunzi poate ma ajuti cu un site ca nu gasesc imi da numai programe peste tot...

| soul2soull a răspuns (pentru Chiran_Cosmin_1997):

Regsvr32 este comanda de inregistrare a fisierelor dll se face din command prompt

| soul2soull a răspuns (pentru Chiran_Cosmin_1997):

Dwmapi nu trebuie sters atata timp cat poti downloada de pe net msvcrt.dll si pune in windows/system32 si cu comanda regsvr32 msvcrt.ddl (inregistrare)

| Raducu82 a răspuns (pentru WeeD):

Aajutama si pe mine ca nu prea inteleg
Am acceasi problema si as vrea sa o rezolv

14 răspunsuri:
| 00mary00 a răspuns:

Salut, si mie mi-a aparut aceeasi eroare ca la SunneR si, nu inteleg, cum adica sa il reinstalez?

| Sorin_Dumitru_1998 a răspuns:

Eu nu gasesc regsvr32 msvcrt.dll
puteti sa ma ajutati imi da eroarea asta la un joc am avut o alta eroare aia cu d3d11.dll da aia am rezolvat-o cu un program si cand am incercat jocu mi-a dat-o pe asta