| impossible a întrebat:

De cateva zi8le nu mai pot deschide mozilla. imi arata un mesaj de genu "firefox ruleaza deja, insa nu raspunde. Pentru a deschide o fereastra noua, trebuie sa inchideti mai intai procesul firefox existent, sau sa reporniti sistemul." am repornit de mai multe ori dar degeaba, dupa am reinstalat mozilla dar nimic... spuneti-mi si mie ce as putea sa ii fac ca sa finctioneze.

10 răspunsuri:
| dianaddeee a răspuns:

Reinstaleaza mozillawinking

| мełıššα a răspuns:

Da si mie mi se intampla da f5 de mai multe ori si o sa iti mearga:*

Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti 2 monitoare? daca da, tu pornesti Firefox-ul iar el se deschide pe al doilea monitor (si daca al doilea monitor e inchis e normal sa nu-l vezi). Daca nu folosesti 2 monitoare cauta Total Uninstall si dezinstalezi cu el Firefox-ul (vezi sa fii atent ca o sa faca o dezinstalare completa, intai dezistaleaza normal apoi sterge tot ce apartinea Firefox-ului, e posibil sa fie ceva in registrii care nu functioneaza bine de nu merge, Firefox cum l-ai dezistalat tu normal acei registri "defecti" ramaneau in continuare in calculator). Apoi dupa ce ai facut curatenie totala instaleaza din nou Firefoxul.
A treia varianta daca tot nu merge, scaneaza-ti PC de virusi e posibil ca vreun virus sa-i faca asa ceva.

| Laura a răspuns:

Păi fă ce îti spune mesajul. Închide procesul. (task manager-processes-click dreapta pe firefox. exe (sau cum scrie) si end task).

| ronin33dan a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi mozilla, trebuie sa-ti curati windowsul sau sa-l reinstalezi pentru ca mozilla ta nu se mai inchide din comanda data de tine in windows. Undeva windowsul tau a crapat si iti ramane ruland in background. Daca ai sa deschizi Task managerul ai sa vezi ca-l gasesti la procese ca ruland! Daca-i dai click dreapta si selectezi end, ai sa poti sa-l deschizi din nou.Asa ca vezi care-i treaba cu windowsul! Succes!

| ronin33dan a răspuns:

Deschide task managerul si inchidel din procese de acolo cu click dreapta, end. Dupa care ai sa poti sa-l deschizi! Problema nu este la modzila ci la windows, cineva sau ceva ti-a modificat pe acolo registri si acum nu-ti mai inchide softurile pe care tu vrei sa le inchizi, intr-un final va crapa sistemul! Succes!

| Minks a răspuns:

Asa imi face si mie, trebuie sa il inchid mereu din task manager fiindca imi ocupa vreo 300 mb din ram, si uneori in jocuri solicitante imi sacadeaza. Am instalat si windowsul, si la fel face. Ori are o problema cu windows 7 (proasta optimizare), ori e un bug de la mozilla.

| Sannky a răspuns:

Faci in felu urmator daca poti deschide crome sau explorer deschide si downloadeaza combofix si ala iti sterge toate erorirele din pc virusi malware etc... cu placere sall

| Sannky a răspuns:

Downloadeaza combofix iti sterge toate erorile virusi malware etc si merge dupa asa mi sa inmtaplat si mie si aveam de gand sa-i dau format dar dupa mi-am amintit de combofix folositul e prea bun...

| push2gl a răspuns:

Ctrl+shift+esc si se deschide task manager
cauti firefox.exe dai click pe el si apoi end proces jos