| wls5 a întrebat:

De cateva zile nu mai pot sa ma conectez la internet de pe Android. Ce as putea sa fac, exceptand sa-i dau reset?

2 răspunsuri:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Ai putea sa fii mai specific? Nu prea am cum sa te ajut doar daca-mi spui ca nu te poti conecta la internet. Spune-mi urmatoarele lucruri:
Telefon:
Ce folosesti pentru a te conecta la internet(SIM/WIFI):
Few tips:
Ai incercat sa stergi reteaua wifi si s-o pui iar? Ai incercat sa vezi daca merge acea retea wifi pe alt device?
SIM:
Posibil ca s-a resetat oarecum API-ul, iti recomand sa cauti pe net "API Orange/telekom/Vodafone" sau ce folosesti.
Astept raspunsul tau.

O zi buna,
-Helper69.

| wls5 explică:

Am probleme cu conectarea la Wi-Fi, am sters-o, am incercat iar sa ma conectez de mai multe ori dar nu am mers. Pe tableta insa se conecteaza.