| Lukian a întrebat:

De ce acte este nevoie pentru a detine legal un pistol?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de permis de portarma, conform L.295/2004 privind regimul armelor si munitiilor. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Aia nu inseamna ca mergi ca smecherul cu pistolul in blugi ci il ti demontat in cutia lui si il folosesti in camp liber sau in cel mai rau caz de autoaparare dar sa fie bine ascuns in masina sa nu ti-l vada politia ca te amendeaza.

| nutepriveste21 a răspuns:

Contacteaza-l pe Gheorghe Vlădan, el e cel mai in masura sa-ti dea detalii despre asta!

| Mihay4 a răspuns:

Scuza-ma dar ai gresit categoria pistolul nu are nici o mica leagatura cu tehnologia.