| sltlp a răspuns:

Ia reseteaza tu mersi-config-ul. Ai umblat acolo si cred ca ai lasat 1 core activat din 2.

| Mihai929 explică (pentru sltlp):

Unde? Cum? Ce?

| sltlp a răspuns (pentru Mihai929):

De asta nu e bine sa umbii in msconfig. Seteaza in msconfig normal startup, apoi de la boot-advanced options si debifeaza toate casutele alea(probabil ca le-ai activat. Nu seta altceva, doar debifeaza, aplica, ok, restart pc.

| StalkerSoul a răspuns (pentru sltlp):

Numai il invata tampenii daca face asta va pornii pc-ul cu tot cu procesorul acela doar ca, cu ambele nuclee, oricum nu conteaza timpul de boot, daca va da "normal startup" o sa se inveasca din nou cu toate programele alea de pleaca deodata cu windows-ul.

| StalkerSoul a răspuns:

Du-te in start, scrie msconfig, du-te la startup si debifeaza toate programele care nu necesita la pornirea pc-ului

Fa curat in pc cu CCleaner!

Si daca ai timp ar trebui sa faci o mica scanare cu malwarebytes, oricum ce procesor ai?

| Mihai929 explică (pentru StalkerSoul):

Intel® Celeron® Processor G530 (2M Cache, 2.40 GHz)

| Mihai929 explică (pentru Mihai929):

2. Folosesc JetClean e bun?

| StalkerSoul a răspuns (pentru Mihai929):

Stai ca eu nu pricep daca tu ai procesor Intel ce cauta acolo la startup "amd dual-core optimizer"?

In fine imi raspunzi tu la asta.
mai debifeaza
-registry monitor
-google chrome
-sbsv...

Si amd acela ar trebui dar totusi inainte sa faci asta dai "ok" aici in msconfig. si dupa daca esti dragut du-te la start si scrie acolo dxdiag, daca iti apare ceva dai "no" si fa-mi si mie o poza cu e iti apare acolo.

| StalkerSoul a răspuns (pentru Mihai929):

Vad ca ai procesor Intel chiar cu 2 nuclee. e bun, dezactiveaza si amd dual optimizer sau cum scrie acolo.

Tine in pc doar CCLeaner!

Incearca sa faci update la drivere, uite cu asta

http://www.driverupdate.net/

Apoi dai rr la pc si spune-mi cum merge.