| Costea_Gabriela_1995 a întrebat:

De ce au devenit toate folderele de pe stick shortcut-uri? Cum scap de virus? Dupa ce dau Start unde gasesc butonul Run?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai tu nu ai antivirus pe calculatorul ala? Si ce treaba ai cu Run?

| dannyel86 a răspuns:

Cauta pe net "Shortcut virus" si vei gasi si aplicatii care sa te scape de infectie.

| CMV1994 a răspuns:

Banuiesc ca folosesti Windows 7. Ei dupa ce selectezi butonul Start, scrii pur si simplu numele aplicatiei, inclusiv extensia, dupa care apesi Enter. Un exemplu: Start-> services.msc

Toate folderele de pe stick au devenit shortcut-uri cel mai probabil din cauza unui virus! Iti recomand sa instalezi antivirusul celor de la Microsoft ( Microsoft Security Essentials ) Iar daca folosesti o licenta windows piratata dupa instalarea antivirusului dezactiveaza update-ul windows-ului. ( Control Panel -> Windows Update -> Change Settings.