Întrebare recomandată | alex2764 a întrebat:

De ce imi apare la laptop cand il pornesc o pagina neagra pe care o inceput sa scrie: Intel UNDI PXE-2.0
COPYRIGHT C 1997-200 INTEL CORPORATION
FOR ATHEROS PCIE ETHERNET CONTROLLER
CHECK CABLE CONNECTION
PXE-MOF:EXITING INTEL PXE ROM
STBLA IS COMPRESSED
PRESS CTRL+ALT+DEL TO RESET
Ce trebuie sa fac, va rog?

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Trebuie sa scoti hdd sa il reconectezi din nou

Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti recunoaste hdd-ul.
Aparatul incearca sa booteze de pe retea, dar nu reuseste.
Daca inainte a functionat si fenomenul a aparut dintr-odata, de la sine, atunci hard disc-ul s-a defectat sau nu face contact.

| danutzu96 a răspuns:

Nu recunoaste hdd-ul si incearca sa booteze din retea (lan). Verifica conexiunea hdd-ului

| CinVasileeee a răspuns:

Ai incercat sa resetezi laptopul foloseste butoanele : CTRL+ALT+DEL toate de odata daca nu te descurci cautama pe Facebook cin vasile