Întrebare recomandată | Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

De ce îmi merge internetul pe Mobil Tableta TV dar pe Laptop nu merge orice as face?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Driver neactualizat sau trebuie să apeși butonul ăla din dreapta rândul de sus al tastaturii!

| halogen001 a răspuns:

Mai e si cazul in care laptopul prinde mai putine frecvente si routerul emite pe o frecventa care nu poate fi receptionata de laptop. Solutie: se verifica ce frecvente prinde laptopul, pe ce frecventa emite routerul si se schimba fecventa routerului cu una care e accesibila laptopului. Sau direct se schimba canalul pe care emite routerul sa nu fie spre capatul superior, deci se aleg canalele 1, 2, 3, 4, 5 sau 6 pentru router si se cauta pe laptop sa apara numele routerului.

| SkateFunk a răspuns:

"nu merge orice as face?" mai exact?
Daca nu dai si niste detalii, de unde vrei sa ghiceasca lumea ce ar avea?
Stiu ca exista si oracolul TPU, dar din pacate nici acela nu iti poate ghicii in globul de sticla, sry

| LuluOneMillion a răspuns:

Da-i mai multe detalii ca nu se poate lua pe ghicite

| Popa482 a răspuns:

Driver neactualizat sau lipsă sau poate nu ai activat Wi-Fi-ul...
Dacă ai fi dat detalii mai multe probabil era mai ușor de rezolvat problema... Dacă nu intra pe Google scrie modelul laptop-ului și faptul că nu te poți conecta la internet în limba engleză și poate găsești pe cineva care a avut aceași problemă și a rezolvat-o.