| NykOleta_4479 a întrebat:

De ce mi se restarteaza calculatoru?crying

ma puteti ajuta? Mi se restarteaza pc`u foarte repede si se restarteaza singur...stiti din ce cauza?sad

15 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Pentru ca apesi pe butonul "reset".
Stiu ca raspunsul idiot, dar asa intrebare, asa raspuns.
Vino naibi cu argumente.

A, si inca ceva.
Mie de ce nu-mi porneste masina? straight face
Zi-mi te rog si mie de ce nu-mi porneste.

| 334499 a răspuns:

Daca iti intra in windows si apoi se restarteaza e din cauza unor virusiwinking
Foloseste tasta F8(apesi in continuu pe ea pana iti apar mai multe optiuni pe ecran) inainte sa incarce sistemul de operare si intra in safe mode
de acolo incearca din -> start all programs-> accesories-> system tools cu system restore
Daca dupa restaurarea sistemului se mai restarteaza va trebui sa iti reinstalezi sistemul de operare

| Ea12345 a răspuns:

Poate fi de la antivirus, nu mai face fata la virusihee hee
Dezinstaleaza-l si-ti recomand Avirawinking

| smeeagol a răspuns:

Eu zic sa te uiti la temperaturile procesorului descarca everest pe acest site vezi care sunt temperaturile critice
http://www.pantherproducts.co.uk/Articles/CPU/CPU%20Temperatures.shtml

Si daca ai problema aia trebuie sa pui pasta termoconductoare la procesor.

| arrriadna a răspuns:

Ar fi contat f mult sa ne spui DUPA CAT TIMP se restarteaza singur.
Cumnata-meu ne-a chemat ieri ca i se restarta dupa nici un minut, aporoape ca nu ii mai incarca windows-u (xp) si avea full de virusi in :C, la doar o zi dupa expirarea antivirului.
Daca se restart-eaza suficient de incet trage pe stick sau dvd tot ce vrei sa pastrezi din poze, muzica, etc, ce ai tu in comp.
Apoi "iti re-innoiesti compu"!
Scos din priza, desfacut (fara sa desfaci procul de cooler, exceptand cazul in care stii ce faci sa nu il "prajesti"). Cureti cu o pensula subtire de praf toate paletele coolerelor din interior si restul cu mare grija sa stii ca e curat. Apoi Stergi Toate Partitiile (formatezi), Repartitionezi spatiul, lasand o partitie doar pentru sistem. Instalezi win, fara conectare la net. Pui antivir (eu recomand nod32, tu pui ce vrei, dar musai crack-uit). Conectezi la net pentru update-uri, dar inainte de asta setezi win sa nu isi ia update-uri in mod automat, ci doar ce vrei tu; nu permiti remote acces deloc; antivir sa "clean" si daca nu reuseste "delete" direct. Apoi iti instalezi programele.
Sfatul meu e sa ai o partitie separata pentru trasul de pe net, fiindca in felul asta virusii stau departe de sistem (eu daca imi reinstalez win o data la 2 ani mi se pare "strigator la cer"). Bafta. In 2- 3 ore ar trebui sa termini de la cap la coada tot ce am scris, vorbaria e mai multa.

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Este posibil sa ai un virus sau o problema cu unitatea.Ar trebuii sa il duci la un specialist si el iti va spune mult mai multe.Ar fi folositor sa iti downloadezi NOD32 ANTIVIRUS, este foarte bun.

| nelyjoly a răspuns:

Salut. Sfatul meu este sa te duci cu el la un atelier IT daca nu vrei sa cheltui mai mult cu alea, alea incercari, etc.

| cosm1n_9149 a răspuns:

Am vazut si eu asta la cineva, nu era compatibil windows-ul, l-am schimbat apoi nu se mai reseta!

| belltech a răspuns:

Ventilatorul de pe cpu poate fi plin de praf, si/sau sursa e pe moarte

| 16.laura.16 a răspuns:

Virus. Am patit si eu. Trebuie sa ti-l formatezi si scapi de probleme. Pana atunci scaneaza-ti pc-ul!

| Flavius90 a răspuns:

Daca ai win 7, e clar, de la 1 martie nu o mai mers rc-urle, bagati alta versiune de win 7. WINDOWS 7 RULES

| nestlebaby a răspuns:

Virusi! avast-ul e f bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curatal de praf. e posibil sa fie asta problema, se incalzeste procesorul si atunci ca sa nu se arda se restarteazahappy

| Art a răspuns:

Mmmm...nu`s f sigura dar poate ai virusi...pentru orice eventualitate scaneazal si verifica.

| NykOleta_4479 explică:

Andym...nu stiu cum se face ca esti singurul care nu a inteles intrebarea... daca nu sti nu te mai baga.winking