| Tibi35 a întrebat:

De ce mi se restarteaza singur calculatorul? Il pornesc astept pana apare desktopul si isi da restart singur(uneori si mai devreme)...Casuta automaticaly restart nu e bifata...

10 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna Tibi35!
Si eu aveam aceeasi problema acum o luna.
Deschideam laptopul si nici nu dura 3 minute si se restarta singur.
Am chemat un instalator la laptop(care se pricepe evident), iar acesta mi-a instalat alt Windows. M-a intrebat daca vreau sa raman cu Windowsul vechi sau vreau o versiune mai noua? Eu am ales versiunea mai noua.
Nenea ala mi-a instlat alt Windows, iar acum nu mai am probleme cu restartatul.
Ai putea sa incerci si tu sa il repari singur/a, dar eu nu ti-as recomanda asta, daca nu te pricepi la calculatoare.
Eu una nu ma leg sa repar problemele de la sistem ca poate fac ceva si nu mai poate fi reparat.
Trebuie sa iti vada PC-ul un informatician care are facultate si studii in domeniul computerelor.

P.C.Hurry Up! daca lasi problema pe o zi pe alta, si amai, s-ar putea sa ti se seteze si sa nu mai poti sa il deschizi, ca bine a spus cine a spus ''Nu lasa pe maine ce poti face astazi!''

Sper ca te-am ajutat! Bye Bye!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cand mi s-a intamplat si mie, a fost de vina una din memoriile calculatorului, care s-a ars.

| enamel a răspuns:

Poate se restarteaza din cauza temperaturii ridicate, dar cel mai bine ar fi sa il vada cineva care se pricepe la calculatoare.Totusi cred ca ai nevoie de un nou Windowshee hee

| greenabstract a răspuns:

Hey!
Problema asta am avut-o si eu sad
Si mie imi aparea o chestie albastra care era afisata pe ecran o secunda doua dupa care se restarta mereu.
Am instalat windowsul de vreo 10 ori intr-un an numai din cauza asta - ca se restarta mereu!
Unii mi-au zis ca se restarteaza din cauza la hard disk
Si mi-a zis un baiat, care a avut si el aceiasi problema ca el a schimbat placa de retea si nu ii s-a mai intamplat nimic la calculator, si dupa accea a instalat windowsul. Asa am facut si eu si iti spun ca sunt multumita deoarece inainte dupa ce instalam windowsul dupa vreo 2 saptamani se restarta.
Deci, pot sa iti spun sa schimbi placa de retea si sa iti instalezi alt windows sau sa schemi pe cineva care se ocupa cu asa ceva.

Sper ca te-am ajutat:*

| giugiumanu a răspuns:

Dă fundă!

| Rapper96 a răspuns:

Uite un sfat... Cand il deschizi, apesi pe "Del"sa intri in BIOS, si de acolo intri la a 2-a casuta, si uita-te ce temperatura are calculatorul, daca este pentru 80-90 asa inseamna ca itit trebuie o sursa noua... si mie mi s-a intamplat de 2 ori si am facut acest lucru, aceste evenimente in interval de 1 an, acum imi merge perfect big grin

| Ionutghimis1 a răspuns:

Eu am rezolvat astazi problema care o ai si tu.
La mine a fost din cauza ca langa cooler-ul de la procesor vine cablul ala de alimentare al procesorului, aveam un fir dezlipit.
Sper ca te-am ajutat!

| mihaitza35 a răspuns:

Arunca calculatoru pe geam javra

| DiabloXtank a răspuns:

Are virusi windowsul

| Băă_Alex_2000_Tn0J a răspuns:

Temperatura, Am patit.o si eu acum... sad
Du unitatea la reparat, sau e din cauza virușilor! funda?