| YourDeath a întrebat:

De ce naiba mi se tot opreste laptopul cand ma joc ceva? Saptamana trecuta m-am jucat 5 minute un assassin's creed, si s-a oprit. Acum ma jucam A story about my uncle, si dupa doua minute s-a oprit... Nu s-a incins mai mult decat ar trebui, nu a ramas fara baterie, dar totusi s-a oprit straight face Am windows 8.1 pe el, si de ceva vreme imi face probleme, ca se tot opreste. Si cand instalez windowsul se opreste straight face

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/laptopuri/
Vezi punctul 3 de la racire!

| gelu1970 a răspuns:

Cel mai probabil e de la temperatura. senzorul detecteaza o temperatura mult prea mare si il opreste ca sa evite probleme mult mai grave. eu as deschide laptopul, as curata ventilatorul de praf si radiatorul asociat ventilatorului. odata ce scoti aceste componente automat renovezi pasta termica de pe procesor si grafica {in cazul in care are pasta termica }. daca nu stii face toate astea mergi la un service. o masa de racire de asemenea e buna, insa nu inseamna ca te scuteste de ceea ce am scris mai sus. in cazul in care continua sa se stinga dupa toate astea, si cu o masa de racire, trebuie sa iei in considerare defectiuni mai grave.
ps: presupun ca ventilatorul iti functioneaza...

| Pardelian a răspuns:

Daca e windows 8 piratat face la fel ca si al meu

| FlorinMarius123 a răspuns:

Hmmm poate fii din vina placi video integrate cel mai bine dul la un service sau daca ai garantie trimite-l! Dar l-ai scapat cumva cand era cald sau bruscat?

| Vectra1 a răspuns:

Trebuie sa il cureti de praf!