| soph999 a întrebat:

De ce nu imi merge sunetul? In finecare zi am problema aceasta.Am Realtek high definition si mereu cand deschid calc.nu se aude nimic in boxestraight face
am dat in computer-manage-sounds and games-realtek-uninstal-din meniu:action-scan for hardware chances si nu am reusitstraight face
oare de ce? ce trebuie sa fac? sa instalez alta placa de sunet?
multumesc!:*:*

7 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Defiecare data cand instalezi windowsul primele lucruri de baza care trebuie sa le faci sunt.
1.instalezi PLACA DE BAZA
2.instalezi placa video
3.instalezi placa de sunet
Da. trebuie sa instalezi placa de sunet.

| Zuga a răspuns:

Intri in bara de start->run->(acolo scrii asta) "services.msc" -> dupa dai la windows audio si dai click dreapta -> start

sper ca ti-am fost de ajutor

| nisi1t a răspuns:

Iti recomand sa reinstalezi driverul de la placa de sunet. Il gasesti pe cd-ul care a venit cu calculatorul. Nu pune alte drivere de la alte placi pentru ca nu ajuta si cateodata poate sa faca mai mult rau decat bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oare aisters placa oare nu sunt conectate cablurile bine ori ti-sa ars placa. Eu te sfatuiesc sa incerci sa vezi daca sunt bagate bine firele de la boxe in calculator. Daca nu merge ia niste boxe mai vechi si vezi daca merge daca merge inseamna ca suntde vina boxele daca nu e de vina placa de sunet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da asa ar trebui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dsadasd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am placa de sunet incorporata. si dupa ce l-am demontat de l-am curatat de praf nu-mi mai mergea sonoru ar eu zic ca nu-i arsa deoarece imi vede placa de sunet volumu nu e pe mute driverele le-am reinstalat de 4 ori ma poate ajuta cineva?