| Sebe_Mariana_1959 a întrebat:

De ce nu mai pot sa descarc poze de pe telefon in laptop? Cand bag cablul de date imi apare mesajul de mai jos!
the last usb device you coneccted tho this computer malfunctioned and windows does not recognize it
try reconnecting the device if windows still does not recognise it your device may not be working properly

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ati bagat cablul de date si l-ati scos fara sa dati eject. Cel mai bine se poate face cu un card SD in telefon. Puneti pozele pe el si apoi le bagati in cititorul laptopului sau un cititor cumparat separat. Nu-i scump, pana in 50 lei. Atentie! Cand scoateti cardul din telefon inchideti telefonul iar la scoaterea din cititor dati "eject" intotdeauna pentru a nu deteriora cardul.

| Rommeo a răspuns (pentru Salontanul):

Eu nu am facut nici una din procedeile alea spuse de tine si de ani de zile nu am deteriorat nici un card.

| Salontanul a răspuns (pentru Rommeo):

Poate ca ai avut noroc. La mine un port USB nu-mi recunoaste cablul de telefon din cauza asta. Noroc ca am si in fata si acolo merge.

| Rommeo a răspuns (pentru Salontanul):

Alta e cauza de care spui tu. Crede-ma ca eu am avut mai multe PC-uri/laptop si telefoane de a lungul anilor si nu s-a defectat nimic. La tine e de la altceva, nu de la scoaterea unui card nici intr-un caz.