| xDarKy a întrebat:

De ce nu merge serveru meu de minecraft la alt cineva in pc? La mine merge perfect, este facut prin hamachi deci ar trebui sa mearga si la ati in pc? Am urmat 50 de mi de tutoriale dar nimic.Dau 2 funde pentru raspunsul bun! Va rog frumos!

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Renunta la Hamachi, este o prostie totala! Incearca sa-ti faci un port in router pentru redirect, un server virtual adica.
Uite aici un tutorial, da scoll in jos ca o sa gasesti acolo. Bafta;)
http://minecraft-crafting-ro.blogspot.ro/......craft.html

| introduaicinumele a răspuns:

Scuze, acum am vazut ca ai rezolvat problema, totusi daca folosesti inca hamachi te-ar ajuta tutorialul, e mai bine sa ai un port in router decat un program care-ti fataie ip-urile si reteua de wi-fiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| xDarKy explică:

Am rezolvat de mult. Era de la forewall

| MihaiMM a răspuns:

Raspunsul e foarte simplu : in setarile serverului (server document ce se deschide cu notepad) exista online-mod care este on la serverul cu hamachi trebuie dat pe off. Daca nu ai reusit da-mi un mesaj