| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot instala niciun antivirus?

Răspuns Câştigător
| Mozart a răspuns:

Probabil ai foarte multi virusi care te impiedica sa-l instalezi.
Sfatul meu:reinstaleaza Windows-ul. Am avut si eu exact aceeasi problema si mi-am bagat Windowsul din nou, dupa care am putut sa instalez antivirusul (Avira).

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar crezi că suntem ghicitori? Dă mai multe detalii, respectiv ce OS ai, dacă ai avut vreodată instalat antivirus, dacă l-ai dezinstalat pe cel avut şi ce eroare îţi dă cand vrei să instalezi antivirusul.
S-ar putea să ai un virus care împiedică instalarea.
Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
-Descarcă şi instalează un program antivirus gratuit, este bun şi avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), tot de pe site-ul oficial.
-Completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex. ZoneAlarm ori Comodo Firewall, tot de pe site-urile oficiale.
Aceste 3 programe îţi oferă o protecţie foarte bună, aproape ca un program antivirus foarte bun cu licenţă. Succes şi numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Imi apare aceasta eroare : Eroare la scrierea in fisierul : C:\Program Files \ ESET\ESET Smart Security \ Drivers \ eamon \ eamon.sys. Verificati ca aveti acces la acest director . . Si nici sunetul nu mai merge .

| sever9021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajutorrr!
cum ai rezolvat?
cu asta ma confrunt si eu acum
exact aceeasi eroare nu am sunet si nu pot sa instalez nici un antivirus

| anonim_4396 explică (pentru sever9021):

Am reformatat pc'ul.

| alecx4music a răspuns:

Depinde ce se intampla atunci cand incerci sa instalezi. Dane mai multe detalii. De obicei cauza sunt virusii (singura solutie este sa reinstalezi WIndows-ul). Daca vrei iti dau NOD32 antivirus care isi face update zilnic.Lasa-mi ID-ul tau pe privat daca vrei. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru alecx4music):

Imi apare aceasta eroare : Eroare la scrierea in fisierul : C:\Program Files \ ESET\ESET Smart Security \ Drivers \ eamon \ eamon.sys. Verificati ca aveti acces la acest director. Si nici sunetul nu mai merge.

| alecx4music a răspuns (pentru anonim_4396):

A, pai nu-i grava problema...
Daca ai mai multi utilizatori, trebuie sa-l instalezi din Administrator, sau da-i click dreapta pe partitia C: (banuiesc ca in C ai instalat Windows-ul), security si verifica sa fie bifat full control.

| boogdan91 a răspuns:

Asa cum un antivirus nu te lasa sa iei virusi, asa si virusii nu te lasa sa-ti instalezi antivirus.

Răspuns utilizator avertizat
| crynys a răspuns:

Poate pentru ca deja ai vreun virus care nu te lasa

| Karakter1 a răspuns:

Nu ai copiat corect programa, ma gindesc! Incearca alt site sa descarci.

| Ditto a răspuns:

POate m-ai ai vreo optiune "antivirus" si trebuie dizinstalata si pe ruma.sau na. poate ai multi virusi si nu lasa sa se intalezelaughing.ar fi bine sa intrebi pe cineva in domeni

| danidobrei a răspuns:

Nu te lua dupa ceilalti cu reinstalare wind prosti instaleaza antivirusul mascat! malwarebytes anti-malware!
nu o sa-ti vina sa crezi poti sa-l descarci si dac ai virusi il instalezi si dai scanare la toate trei functiile care apar de 3 ori si nu mai ai probleme cu compu!

| SefuTauMereu a răspuns (pentru danidobrei):

Eu cand vreau sa il descarc imi apare o eroare

| schneider a răspuns (pentru SefuTauMereu):

Am o rezolvare pentru ce-i ce au problema cu virusul de nu poate downloada instala antivirus downloadati salitykiller http://www.softpedia.com/get/Antivirus/SalityKiller.shtml nu trebuie instalat este format exe dati click pe el lasa-ti sa scaneze si sa-i dupa finalizarea scanarii downloadati recomandat avira de aici http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus instalati dati full scan iar antivirusul i baga in quarantine dupa finalizarea scanarii antivirusului intrati in quarantine stergeti toti virusii de acolo dati rr la pc si have fun astept raspuns :) dai funda?

| Lekug a răspuns:

Inseamna ca ori ai un troian viabil windowsului ori ai deja un anti-virus in pc...
Daca totusi nu ai un anti-virus in pc instaleaza Malwarebytes Anti-Malware ( http://www.filehippo.com/......ab3026b15/ ) si da o scanare completa...
Sper ca te-am ajutat...

| danutzu12345 a răspuns (pentru Lekug):

Multumesc foarte mult daca as pute ti-as da funda

| Dusa_Adi_1983 a răspuns:

Sunt mai multe cauze, pentru ca ai multi virusi sau nu stii sa instalezi, depinde.

| sever9021 a răspuns:

Salut,cum ai rezolvat problema?
cu asta ma confrunt si eu acum
exact aceeasi eroare nu am sunet si nu pot sa instalez nici un antivirus

| Adrian_Iordache_1989 a răspuns:

Salut aceeasi problema am si eu, nu merege sa-mi instalez nici un antivirus pe calculator, mi-am instalat windows d vreo 2 ori si tot la fel imi face, mi-am luat si programul ala MALWAREBYTES am scanat frumos, mi-a gasit vreo 200 de visuri i-am sters, si i-am dat restart, si am incercat sa instalez antivirusul si tot nu merge. aveti vreo solutie, ast un raspuns ..sau spuneti-mi un windows bun..am compul bun:AMD Athlon x2 dual core processor 4000+ palca video 512 3 gb la rami.ast un raspunshappyMultumesc mult

| radus23 a răspuns (pentru Adrian_Iordache_1989):

La mine a mers cu Microsoft Security Essentials a mai trebuit sa instalez un update de win inainte apoi totul a mers struna (scanarea a durat cateva ore big grin) dar cu rezultate.

Nu puteam instala nici un antivirus, nu puteam deschide pagini cu scanare online, dezactivase task manager si nu puteam vedea fisierele ascunse decat pentru cateva secunde apoi trecea automat pe "hidden"

| SefuTauMereu a răspuns (pentru radus23):

Microsoft security... nu merge pe orice tip de pc