| radimna77 a întrebat:

De ce nu pot sa instalez windows xp peste windows 7?
imi apare setup-ul si nu pot sa aleg install windows
sugestii?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intai formatezi partitia, dupa care instalezi! Nu poti sa instalezi un sistem mai vechi peste unul mai nou, da voi ce sa cititi!

| radimna77 explică (pentru K0sti):

Dar nu se poate fara sa il formatez?

| K0sti a răspuns (pentru radimna77):

Nu!

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Si oricum, formatezi numai partitia cu Windows, nu tot hardul! Partitia cealalta o lasi in pace!

| radimna77 explică (pentru K0sti):

Adica local disk c nu?

| K0sti a răspuns (pentru radimna77):

Pai normal, nu aia e? La mine se numeste windows! Dati-le si voi denumiri, ce o fi asa greu!

| MarianAlex112 a răspuns:

Daca ai pc-ul sau laptop-ul mai nou nu iti da voie sa instalezi xp

| costi900 a răspuns:

Tu ii dai direct setup din folderul cu windows xp? daca da nu faci bine, trebuie bootat sau daca e problema cu win 7 actual atunci baga o versiune Vista si apoi din nou Xp asa am patit si eu odata cu un windows