| selfie a întrebat:

De ce nu vad ce scriu pe messenger. Am dezinstalat messu de 3 ori si tot nu merge. Am bagat si alta versiune si nu merge. Scriu ceva si nu apare, doar acolo jos unde dai send. Dupa ce dau send nu apare ce am scris sau ce o scris ceilalti.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul... ajutatii si pe cei care mai au aceasta problema cu acest mic tutorial.si apropo instaleaza-ti antivirus.MASS" (e valabil si pentru andrei_bestialul98)

| circaru111 a răspuns (pentru neluL):

Nu merge... sterg folderu si dupa ce deskid iar messu imi apare la loc folderul [zones]

| neluL a răspuns (pentru circaru111):

Dupa ce stergi foderul zones nu dai restart la pc! Intra direct in yahoo!

| xAmphetamină a răspuns (pentru neluL):

Bună. Am făcut tot ceea ce ai scris tu aici. Adică am dat pe regedit si când am dat enter scria :
,, Registry editing has been disabled by your administrator".
Ce pot să fac în această privinţă?

| neluL a răspuns (pentru xAmphetamină):

Daca iti apare acest mesaj cand incerci sa accesezi editorul de registry este din cauza ca restrictia lui DisableRegistryTools este activata. Pentru a activa Registry Editor, încearca una dintre aceste metode:

Metoda I

1. Start >>> Run
3. Scrie aceasta comanda:

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
(mai bine da: Copy – Paste) si click OK

Metoda II

1.Start >>> Run >>> scrie gpedit.msc click OK
2.Navigheaza la User Configuration | Administrative Templates | System
3. Dublu-click pe optiunea Disable registry editing tools
4.Seteaza pe Not Configured

| xAmphetamină a răspuns (pentru neluL):

Mulţumesc mult dar şi-a revenit a doua zi. laughing

| neluL a răspuns (pentru xAmphetamină):

MA bucur big grin

| specialistul2013 a răspuns (pentru neluL):

O solutie ar fi sa urmami pasii:
1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript.dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript.dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript.dll si procedam ca la pasul 6 (la mine a functionat ).

| Tamiya22 a răspuns (pentru neluL):

Multumesc neluL, mi-a fost de ajutor foarte mult!

| neluL a răspuns (pentru Tamiya22):

Cu placere!

36 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Oricand ai nevoie de ajutor!

Apache
| Apache a răspuns:

Ia vezi la culoarea textului! nu cumva e alba?

| jabiilord a răspuns:

Uite aici un utilitar care te poate scapa de problema: http://www.tutorialepc.ro/......lutie.html

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Bah vazi de antivirus ca poate el ii de vina (si mie mi so intamplat si antivirusul la mine o fost) verifica si alte programe care folosesc internetul si vezi daca merge asa, ca alteceva nu are ce sa fie, ar mai putea fii... dar nu cred is putine sanse. Bafta

| selfie explică:

Nu e alba culoare. nu apare nici ce scriu ceilalti.

| Strawberry89 a răspuns:

Rapuns la: "pentru cei care au probleme sa nu vedeti ce va este scris in messenger va rog urmati pasii urmatori.Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter ,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi ,se da click pe HKEY_CURRENT_USER ,dupa care Software ,dupa care Microsoft ,dupa care Windows ,dupa care CurrentVersion ,dupa care Internet Settings ,dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla si mie chiar acum si nu stiu ce sa fac va rog contactati-ma la adresa andrei_bestialul98 va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza pasii de aici

http://www.roportal.ro/download/yahoo_messenger_4.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi nelul mai ajutat enorm:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut asa si adevarat e ca merge dar
se pare ca atunci cand ies de pe calculator straight face si intru de ex a doua zi iar trebuie sa fac aceeasi procedura.
rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nelu mersi mersi mersi mersi mersi mersi mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nelu dar mai am o problema apare iar si iar folderu ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa=l instalezi de. exact o suta 44 de ori, si arunca-te de pe dulap! si da-i restart la cuptoru cu microunde
ps.nu-s inteligent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv nelu cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv nelu esti cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati ce a scris Nelul tongue e cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi nelule mai ajutat foarte mult!big hug credeam ca trebuie sa il formatez asa o zis unu pe net. whew! mersi mult esti cel mai tare\m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nelu sa stii ca imi apare sters folderu ala da tot nu vad scrisul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nelu nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand intrii nelu mai explica o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nelu esti chiar tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms ff mult

| Mosquito a răspuns:

Ma fratilor eu am facut exact ce a spus Nelu...si tot degeaba straight face

| Mosquito a răspuns:

Ma fratilor eu am facut exact ce a spus Nelu...si tot degeaba straight face

| Tudor_Valentin_1993 a răspuns:

Mah eu sterg zones dar apare iar

| Alexo a răspuns:

Reformatezati pc! laughing si poate bagi si un anti virtus big grin de data astahee hee