| Myhay619 a întrebat:

De ce pc-ul meu(am windows Xp professional ) nu imi folosete toti ramii,eu am 1, 4 G Ram, dar el foloseste numai 900 M, cum pot face sa ii foloseasca pe toti?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii foloseste sau nu ii recunoaste... ca e o mare diferenta

| mihai69 a răspuns:

Nu cumva ai placă video „on-board", căreia i-ai alocat 512 MB de RAM din toată pe care o ai?

| FlooPp a răspuns:

Calculatorul foloseste in general, memoria de care are nevoie. De ex. daca un program foloseste 300 mb. din memorie, pc-ul nu are cum sa-i dea mai mult daca acesta nu are ce face cu el. Oricum ruleaza aplicatii, jocuri care cer 1gb ram. si o sa vezi ca atata foloseste si pc-ul tau.

| ashmeker a răspuns:

Deci calculatorul tau are placa video incorporata in placa de baza si placa video foloseste ceva rami