| sevensis a întrebat:

De ce pe un samsung gt-i5800, achizitionat de la cosmote, cartela mea de orange a incetat sa mai aiba semnal?

Răspuns Câştigător
| krysstal a răspuns:

Daca telefonul nu e codat, ca de obicei germanos si cosmote nu le codeaza, s-a stricat cartela, s-a demagnetizat. Te duci cu cartela la un Orange shop si ti-o schimba gratis si pe loc.Numa sa le spui cat credit mai ai pe ea, cu cat ai incarcat ultima data, ce optiune ai, chestii de-astea, ca sa se convinga ei ca este cartela ta

2 răspunsuri:
| eek a răspuns:

E posibil sa se fi demagnetizzat cartela.caz in care ar trebui sa te duci la o reprezentanta Orange. Orange shop de obicei.si sa ceri inlocuire cartelei.iti pot transfera si numerele de tel pe care le aveai pe vechea cartela pe cea noua

| bogdytzu a răspuns:

Poate a cazut reteaua -cum s-a intamplat la Vodafone inainte cu o zi sau poate ca nu e compatibil telefonul ca sati citeasca cartela Orange