| anonim_4396 a întrebat:

De ce se schimba setarile de la >Microphone--Levels din Control panel singure?

Eu dau Microphone la 100 si Microphone Boost la 0 si dau OK (pentru ca nu merge sa dau apply, nu stiu de ce), iar ele se schimba singure dupa ceva timp...Ce se intampla?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Right-click pe Volume Control (acel icon din dreapta care reprezinta un difuzor), apoi click pe Recording Devices, alege tab-ul Communications si din cele 4 optiuni alege Do Nothing. Daca te uiti un pic la acel tab ai sa intelegi ce se intampla.
Trebuie sa stii si ca anumite programe (Skype, Google Hangouts si altele) iti umbla la volumul microfonului.

| Evernil a răspuns (pentru SkyPilot):

Am gasit, multumesc mult! Acum sa vedem daca functioneaza xD si daca se mai schimba

| Evernil a răspuns (pentru SkyPilot):

Continua sa se schimbe singure...

| SkyPilot a răspuns (pentru Evernil):

Daca folosesti Skype sau alte aplicatii de comunicatie care folosesc microfonul, si ele pot schimba aceste setari. Felul in care actioneaza depinde de fiecare aplicatie in parte. Poti sa cercetezi setarile aplicatiei respective sau daca te pricepi cat de cat, te poti uita in Registry.