| 69696969696 a întrebat:

De ce se stinge ecranul la calculator calculatorul merge dar pe ecran nu se vede nimic si scrie NO SIGNAL. Ce pot face

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

S-a modificat rezolutia iar monitorul nu poate afisa rezolutia aleasa, reporteneste calculatorul in safe mode si regleaza rezolutia. (dupa restart apasa F8 pentru safe mode)

2 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

De cate ori bipaie atunci cand porneste?
este foarte posibil sa fie din cauza memorie RAM. daca ai mai multe placute incearca sa le scoti pe fiecare fiecare in parte pana o identifici pe cea defecta

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

E desktop? Sta pe birou? Vezi daca nu cumva atingi cu picioarele din greseala cablul care merge de la monitor la placa video. Daca nu e fixat bine se pot intampla treburi de-astea.