| 133 a întrebat:

De ceva vreme tin dieta! pentru un abdomen plat...
si fac si abdomene.
dar inca nu se observa nimic.
imi puteti da exemple de diete si exercitii! va roog muult!

6 răspunsuri:
| M' a răspuns:

Asta e simpla - Ora 8:00 - 1 cafea...
- Ora 10:00 - 2 oua fierte
- Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 - 1 mar
- Ora 18:00 - 100 g branza slaba Se slabeste 1 kg/zi.

Se slabeste 1 kg/zi.
Tu esti slaba nu inteleg de ce vrei sa mai slabesti.
http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm

| www a răspuns:

Depinde de cat timp faci abdomene, cate faci, si daca esti grasa sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
In primul rand, nu sunt exercitii care te ajuta sa slabesti doar intr-o anumita parte a abdomenului, pentru asta ar trebui sa faci tot tipul de exercitii happy
Poti incerca dieta Atkins:
Mic dejun
Oua si sunca. Plus o ceasca de cafea cu frisca

Dejun
Piept de pui si 170g de salata

Cina
80g de spanac cu sunca

Gustari
2-3 felii de sunca

Acest meniu va ofera, pe parcursul unei zile:
- 1200 - 1300 calori
- 80g grasimi
- 130g proteine
- 5g carbohidrati
- 4g fibre

O zi tipica de dieta Atkins va ofera un meniu cu un numar de calorii scazut, care ajuta pierderea in greutate. Insa este extrem de bogat in grasimi. Tot odata contine extrem de multe proteine, 130g, in timp ce cantitatea normala este de 45g pentru femei si 55g pentru barbati. De asemenea este foarte scazut in fibre. In mod normal avem nevoie de 18-20g fibre pe zi.
Si nu ar fi rau sa consulti si nutritionistul happy
Continua sa faci abdomene si exercitii, nu se vor vedea decat in 2 3 saptamani happy
Bafta si o noapte placuta happy

Răspuns utilizator avertizat
| nikoletanicko a răspuns:

Iti trebuie un arzator de grasimi, de genul lipo 6 de la nutrex. Sigur, mareste temperatura corpului, tensiunea, etc., dar ce conteaza cand vrei sa slabesti repede.

In paralel, mentine consumul zilnic la 1500 kcal, corpul tau arde peste 2000 kcal / zi, daca faci si sport arde mai mult + sportul accelereaza metabolismul.

Ca sport, cardio e cel mai bun ( alergat, inot, bicicleta ), dar minim 1 ora. Daca nu poti sa alergi o ora, alergi cat poti, apoi mergi repede pana te odihnesti, apoi alergi iar, ideea e sa nu stai si nici sa nu mergi normal, cand mergi, mergi rapid. Sau daca te duci la sala, alergi cat poti pe banda si apoi treci imediat pe bicicleta, apoi pe stepper, etc. de 4-5 ori / saptamana.

Si cel mai important : alimentatia, 4-5 mese mici pe zi, sa mentii 1500 kcal / zi.

In cazul tau nu trebuie sa iei Lipo 6... fa sport macar de 3-4 ori pe saptamana..nu consuma alimente cu o valoare kalorica ridicata
Mananca sanatos...