| Sandhya a întrebat:

De curand mi-am luat un pc nou (monitorul e si telev.) si domnul care mi l-a instalat l-a conectat prin cablu hdmi. Problema e ca atunci cand incerc sa stau pe nett sau sa ma joc se face ecranul negru si sus apare "hdmi/dvi" si nu am alta solutie decat sa dau restart la pc. Cum as putea impiedica asta (sau daca se poate face ceva in privinta asta) astfel incat sa nu mai apara "chestia aia"; Funda bineinteles!

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Trebuie sa ai prin setari sa treaca automat pe modul VGA.Ca el ramane setat pe HDMI si numai dupa ce dai rr trece pe VGA.Vezi in setarile monitorului trebuie sa aiba functia asta pe undeva pe acl.

1 răspuns:
| Sandhya explică:

O sa incerc...multumesc de raspuns:*