| LoryC a întrebat:

De dimineață am intrat pe telefon pentru a efectua un apel, după care am accesat Google Chrome pentru a căuta ceva. Am apăsat pe acel link, dar după un timp nu s-a mai încărcat și telefonul s-a blocat. La scurt timp s-a repornit, însă a rămas blocat la logo și mai apoi imaginea s-a făcut neagră.
Fiind vorba despre un HTC one m8 mini, mi-a apărut pe ecran dacă vreau să trimit un raport pentru acea problemă, dar am refuzat să o fac, în speranța că telefonul va reporni. Acesta se afla la încărcat, dar l-am deconectat de la încărcător, pentru a putea vedea când își va reveni. Cu toate acestea, încă lumina ca și cum ar fi fost încă la încărcat.
Am încercat să îl repornesc ținând apăsat pe buton, însă nu a funcționat.
Mi s-a mai întâmplat să mi se blocheze, dar după maxim 30 de minute și-a revenit. Acum a trecut mai bine de 1 oră și jumătate și nu și-a revenit.
Ce aș putea face în această situație? Există variante fără a compromite conținutul din telefon?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste BOOTLOOP.
Resoftare si punct.Se face si acasa, nu neaparat la service.
Fara a compromite continutul, nu prea cred.Doar un backup dintr-un recoveiry dar nici ala nu face backup la poze.