| papuciirupti a întrebat:

De la o vreme mi se vede monitorul verde in loc de negru si nu este de la placa video, trebuie sa il intorc invers si sa-l zgudui putin sa-si revina iar acum nu mai merge nici asa si ma umple de nervi pentru ca este destul de enervant, sw cunosc si pixeli uneori...
deci?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mufa, cablul video sau monitorul insusi are defect de contact.
Defectul mufelor sau a cablului se poate identifica prin miscare, iar cel al monitorului prin conectarea la un alt calculator.
Daca toate-s bune, atunci problema este totusi din placa video. Se poate identifica daca problema persista si cu un alt monitor.

| BlaDe12345 a răspuns:

Mufa VGA sau poate s-a stricat XD