| cristina1234 a întrebat:

De mai bine de un an am probleme cu imaginea din calculator.Desktopul se vede in principiu destul de bine, insa cand deschid o poza sau un clip, imaginea este intunecata, abia se poate descifra ceva.Am tot reinstalat windows-ul de atunci, am luat alt monitor, am schimbat placa video, insa nimic nu s-a schimbat.Se vede la fel, orice as face.
Care ar putea fi problema?
Va multumesc.

2 răspunsuri:
| zerozero a răspuns:

Hmm. ciudat. tot acelasi windows l-ai reinstalat? Poate asta ar fi problema. Driverul pentru placa video e instalat? Incearca cu un Linux LiveCD si vezi daca ai tot aceleasi probleme... daca e tot la fel inseamna ca e problema de hardware, in caz contrar e de la Windows. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand e ceva intunecat se poate sa fie de la luminozitate, dar si sa fie 0 tot poti sa citesti/descifrezi; oricum cauta pe la personalizare. Luminozitatea o reglezi de la Control Panel - Appearance and personalization- display- adjust brightness. Sper ca te-am ajutat.