| dyana98dy a întrebat:

De o vreme, calculatorul imi face probleme. cand il aprind se aude foarte incet unitatea, dar pe parcurs isi revine, dar iar incepe sa se auda incet, si tot asa. care este cauza?
pot spune si ca locul ala pentru CD, sau cum s-o chema, e stricata, si mi-a aparut avertismente, cu un ecran albastru, pe urma se restarta, e asta cauza? oricum, trebuie sa merg sa o schimb.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Diana nu imi dau seama ce vrei sa spui prin 'se aude incet unitatea" Daca te referi la ventilator e normal. Ventilatorul are viteza mai mare sau mai mica in functie de temperatura detectata. Partea cu ecranul albastru e mai rea. Incearca sa notezi ceea ce scrie cu litere mari in partea de sus dreapta. E informatia despre ceea ce iti da eroarea. Ok? Apoi imi scrii.

| Stoicanoiu_Razvan_1989 a răspuns:

La tine problema tine De Windows pentru avertismentele cu albastru, bagă-l iar.Iar zgomotul produs este de la prea mult praf, curata-l tu dacă te pricepi dacă nu sute la un service specializat