| LTAA a întrebat:

De putin timp, de fiecare data cand deschid o fila noua in Google Chrome, ma avertizeaza Avast ca a blocat deschiderea unui site cu virusi (cel mai probabil).
Pagina este: hxxp://hao.newtabplus.com/ ori ceva de genul, dar recomand sa nu il deschideti.
In calculator nici un program nu pare suspect, iar in GC, nu gasesc vreo extensie care sa faca ceva ciudat.
Folosesc iOS 7 Home Page, dar il am de jumatate de an, deci nu cred ca ar fi din cauza lui. Windows 7

3 răspunsuri:
| AndreiOpriş a răspuns:

Nu Windowsul e problema, deschizi tu pagini pe care Antivirusul tau le considera periculoase si le Blocheaza.
Se poate rezolva din Setari/Optiunile antivirusului.
Poti dezactiva protectia Online dar nu e recomandat.

| LTAA explică (pentru AndreiOpriş):

N-ai inteles. deci pur si simplu, deschid o fila noua in GC, dup-aia n-ating nimic si dupa 2-3 secunde imi apare avertisment in coltul e ecranului.

| AndreiOpriş a răspuns:

Antivirusul tau gaseste siteurile respective PERICULOASE si de aia nu-ti permite sa le accesezi.
Poti dezactiva optiunea InternetSecurity dar nu e recomandat