| Kamakura a întrebat:

De unde pot descărca custom rom-ul miui v5 pentru galaxy s4 19505 care să meargă? am luat câteva și ba nu arăta tastatura in care să scriu pin-ul, ba nu îmi găsea rețeaua de wireless etc.

5 răspunsuri:
| YoungCaesar a răspuns:

Poftim : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2657322
Cred ca stii cum se instaleaza. Faci root,CWM, clean all data, wipe cache, wipe dalvin cache, si nu in ultimul rand ar fi bine un backup si instalezi romul.

| Kamakura explică (pentru YoungCaesar):

L-am instalat, îmi găseste rețeaua wireless dar după ce scriu parola nu se conectează. Ce trebuie să fac?

| YoungCaesar a răspuns:

Simplu. Scoti bateria pe timp de 30 de secunde si la fel scoti din priza routerul (wifi) tot pe 30 de secunde. Astept raspuns!

| Kamakura explică (pentru YoungCaesar):

Ai zis prea târziu... când am văzut că nu merge mi--am luat cyanogenmod. oricum nu cred ca merge că eu prindeam și alte rețele si când le scriam parola la nimereala nu zicea parolă gresită sau ceva de genu...

| YoungCaesar a răspuns:

Poate ar fi bine sa pui inapoi pe telefon sistemul de operare cu care a iesit telefon, Stock Romul, pentru ca daca se intampla ceva cu telefonul tau si cei de la service observa ca ai un Custom Rom pe dispozitiv iti ia garantia si ramai cu buzunarul gol.