| Floreenofficial a întrebat:

De vreo saptamana aproape laptopul mi se deschide foarte greu.Merge bine pana cand apare please wait si apoi scrie windows si apare cercul acela albastru in fata cuvantului windows si se tot roteste,ca si cand laptopul se pregateste sa se deschida,sa apara desktopul cu programele, dar nu se intampla acest lucru.De exemplu,ieri nu s-a deschis deloc toata ziua laptopul,iar alte ori trebuie sa astept o gramada pana se deschide, sau sa tot dau restart.Ma gandesc sa il las in log-off de-acum incolo.Ce ma fac? Nu pot astepta o vesnicie de fiecare data cand voi deschide laptopul.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| cosmii10 a răspuns:

Uhm, ai instalat ceva ce nu i-a convenit pc-ului. Dezinstaleaza ceva.
Sau daca nu e asta inseamna ca ai vreun virus in calculator. Instaleaza-ti un AntiVirus.
Daca nu sunt cele de mai sus, instaleaza-ti iar Widows-ul.

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da nu mai bine te gandesti tu sa vezi ce faci cu windows-ul? Dupa ce spui tu e muci!

| 0x11111051 a răspuns:

Dul la service si spune sa ii dea test la hard-disk.

| Floreenofficial explică (pentru 0x11111051):

Abia am schimbat hard disk-ul acum cateva luni...

| 0x11111051 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Poate l-ai scapat laptopul pe jos, poate te-ai enervat si ai trasnit cu pumnul in el. La mine hard-disckul a murit dupa 14 luni de folosinta.

Daca consideri ca problema nu e in H-D, ori inseamna ca se supraincalzeste, sau Windows-ul trebuie de schimbat.

| Floreenofficial explică (pentru 0x11111051):

Prima parte nu e adevarata, desi uneori cand inchid capacul, il trag cam tare, fara sa vreau...
Treaba cu supraincalzitul e posibila...da, cred ca da...si ce as putea face?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Sa iti achizitionezi un cooler gen: http://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-notebook/deepcool/n2-kawaii-style/. Dar asta e doar un exemplu. Pentru progres considerabil recomand coolerele tip masuta de peste 100 RON.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Neee, nu asculta, coolerul extern nu ajuta. Spune, de cit timp ai laptopul?

| trixiiie a răspuns:

Dar Windowsul de când nu l-ai schimbat?

| Floreenofficial explică (pentru trixiiie):

De mai mult de jumatate de an...

| trixiiie a răspuns (pentru Floreenofficial):

Salvează ce ai mai important pe un stick și pune Windowsul din nou, mai ales că a trecut perioada când trebuia schimbat. :*

| justinbizzle a răspuns (pentru trixiiie):

Mai bine baga un dispozitv si o sa iti apara iconurile imediat cu un cd sau schimbati windwosul

| Diana1417 a răspuns:

Buteaza.l