| elena_8685 a întrebat:

Dece nu imi recunoaste tastatura cu usb? Am cumparat o tastatura cu usb si cand pornesc calculatorul apare No keyboard present. Am bagat inapoi tastatura veche sa porneasca windowsul si dupa aia am bagat tast.cu usb si atunci imi recunoaste.Nu vreau sa fac asta de fiecare data...

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Varianta cea mai buna si mai ieftina, cauta tot prin magazine un adaptor de la USB la PS2 si gata! Dar mai poti incerca sa verifici setarile din bios pentru porturile usb. Succes!

| Kylexy a răspuns:

Pai iti trebuie drivere pentru tastatura vezi ca trebuie sa ai un cd cu driverele de la tastatura banuiesc ca ai xp ca sistem de operare si din cauza ca nu gaseste driverul tastaturi nu iti merge tastatura

| costelus907 a răspuns:

Poate tastatura veche nu e inregistrata in calculator ai bagat discul ca sa instalezi tastatura noua.

| elena_8685 explică:

Nam cd.nu o fost in cutie.

| elena_8685 explică:

Mshappy