| Duta_Mihai_1998 a întrebat:

Deci am o plasma conectata prin HDMI și ecranul normal de laptop și când încerc sa ma joc ETS 2(Euro Truck Simulator 2) apare numai pe ecranul de laptop.

Cum pot sa fac sa ma joc pe ambele ecrane deodată?

Funda primului cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Tasta Windows (cea dintre CTRL si ALT in stanga) + P.

Si ai de ales intre 4 chestii:
- projector only (doar TV`ul sau ce ai setat ca monitor secundar)
- duplicate (aceeaasi imagine pe ambele ecrane)
- extend (ecranele sunt vazute drept unul singur,o parte din imagine pe unul,cealalta parte pe celalalt)
- computer only (doar ecranul laptopului sau ce ai setat ca primar).

Sa te joci pe ambele e mai greu,daca vrei ca imaginea sa fie impartita intre ele. Personal,recomand sa te joci doar pe unul, celalalt sa fie inchis sau sa-l tii pentru multimedia (office, net, muzica, etc).

1 răspuns:
| VladPetcu a răspuns:

Ai Tasta Fn, cel mai probabil si o tasta sus, de exemplu F8... apesi Fn+F8 si o sa alegi cum vrei sa se vada...S-ar putea sa fie alta tasta la tine. PACE!