| sharplexa a întrebat:

Deci am o problema cu castile! Nu se mai aud bine! straight face Ascultam muzica si dintr-o data au inceput sa se auda. naspa. nu se mai auzeau unele cuvinte, in fine, nu prea stiu sa explic,. Faza e ca daca umblu putin la ele merg o perioada, apoi iar se strica. Damn, ciudat. Si daca le bag la calculator merg binisor, dar tot se aud din cand in cand naspa. O fi de la mufa telefonului [ am LG l3 ] sau de la casti? castilor le pot face ceva?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| mihaelaic a răspuns:

Sigur este de la mufa telefonului. Vei vedea că dacă o muţi în stânga şi în dreapta, la un moment dat se va întrerupe transmisia până la căşti. Da, ai putea să le faci ceva, dar trebuie puţină pricepere şi ai nevoie de un pistol de lipit şi nişte fludor. Dar cu voinţă şi răbdare, se poate... Ai mai avea nevoie şi de o mufă de la nişte căşti mai vechi sau stricate (dar care nu au chiar mufa stricată).

1 răspuns:
| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns:

Ori mufa ori cablul ori intrarea de la telefon. Incearca mufa de la telefon cu alte casti.