| Coporan123 a întrebat:

Deci am un modem de la romtelecom Huawei hg658 cu o viteza de net de 1Mb/s.
Eu ma joc pe calculator (Desktop) si sunt conectat printr-un cablu la modem. Si Fratele meu se joaca pe tableta si este conectat prin Wifi. Eu cand ma joc jocuri multiplayer el imi face lag pentru ca se uita la filme, umbla pe net etc. Intrebarea mea este cum pot sa impart internetul in 2 conexiuni ca dupa eu sa folosesc spre exemplu 800 Kb/s de net si fratele meu 200 Kb/s prin wifi.

1 răspuns:
| ombladon a răspuns:

Nu poti, schimba modemul.