| Niculae_Gaby_1980 a întrebat:

Deci mi-am pus windows 7 pe 64 bit,merge bine,toate alea,dar nu merge placa video,nu merge driverul, am luat ultimul driver de pe net si imi scrie o chestie cu windows not compatible. Ok am vazut cum se face, am intrat la device menager si la Display adapters imi aparea altceva in afara placii video si ca sa fac eroarea aia la driver trebuia sa iau ceva de la details sa copiez si am vazut ca la aia le arata placa dar mie nu-mi arata placa imi arata altceva.Si am copiat chestia aia si am pus-o in fisierele driverului la fel cum faceau si aia, dar cand se instala tot nu mergea si am intrat la Device manager la display adapters si imi arata o alta placa video, dar eu luasem driverul de la placa mea video, am luat si alta versiune de driver dar tot nu mergea.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa actualizezi driverele cu 3DP Net: http://bit.ly/2DyEVHR

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai placa video dedicata sau integrata? Ce model?

| NLS a răspuns:

Modelul procesorului?

Driverul se instalează de pe site ul oficial Nvidia sau respectiv AMD, și nu se mai modifica fișiere în el.

Postează aici eroarea.

Daca procesorul e mai nou de doi ani, Windows 7 nu mai e suportat, trebuie, din păcate, sa instalezi Windows 10.

| danutzu96 a răspuns:

Era de ajutor sa ne zici si noua despre ce GPU e vorba. Incearca sa iei de pe site (AMD, nVidia) software-ul de detectie si instalare automata a driverului. Si 3DP Chip ajuta si e free.