| soraGrime a întrebat:

Deci, tocmai ce mi-am cumparat un router pentru wifi. Ma rog, toate bune, frumoase, l-am instalat fara probleme prea mari.
Eu l-am luat pentru a avea internet pe mobil prin wifi. La fel, nicio problema. Intrebarile mele sunt:
1. (am reteaua de date blocata) Pot sa ma uit la clipuri pe youtube linistita acum ca sunt conectata prin wifi?
2. Aplicatiile de pe GooglePlay mi le instalez(tot prin wifi) fara sa se mai aplice vreun cost la factura?

Multumesc mult de tot! Dau si funda.

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Daca opresti internet 3G/4G ce ai tu pe abonament, si activezi numai wireless si intri pe internet folosind wifi, Nu ai nici o problema nu se adauga la factura nici un cost suplimentar. Si poti sa vizionezi orice pe youtube daca ai semnal la wifi!

| DarkShina5566 a răspuns:

Nu stiu exact ce se intampla. Mai instaleaza-l odata sau du-te sa-ti dea altul, asta daca ai garantie. Asa am patit si eu. Nu mai am incredere in niciun router, toate sunt proaste sincer, acum depinde si de internet si poate si de telefon.

| al3xander a răspuns:

Daca ai reteaua blocata stai linistita ca nu se aplica niciun tarif in plus. totusi vezi ca pe google play sunt si programe contracost si daca ti-ai bagat datele cardului in google play o sa-ti ia bani din el pentru programele respective. nu are treaba cu internetul dar e bine de stiut.

| MeConstantine a răspuns:

1. Da normal tot traficul va fi prin wifihappy
2. Poti sa-ti instalezi si aplicatiile de google play prin wi-fi fara costuri, deci telefonul profita de semnalul de net care il are ai wi-fi tot ce spuii se face prin wi-fi, ai retea, atunci se face prin retea.
Succes