| cristianorudi7 a întrebat:

Desktop-ul meu se vede roz si ma enerveaza. Nu revine culoarea la normal decat atunci cand ii dau eu una monitorului, dar pentru scurt timp. Cablurile sunt bagate. Puteti sa imi spuneti care este problema? Multumesc

http://www32.speedyshare.com/Jb45C/download/Untitled.png

5 răspunsuri:
| cristianorudi7 explică:

E horizon, calculatorul il am din 2004 laughing dar inca merge...

| hideaway a răspuns:

Este posibil ca monitorul să nu mai funcționeze așa de bine sau să se ardă. Cheamă pe cineva specializat în acest domeniu și vezi dacă el știe, așa îți va spune ce are.
Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E monitor tip vechi, cu tub?
Daca da, sunt destul de complicate, iar reparatia i-ar depasi din start valoarea, mai bine il mai tii asa o vreme si iti cumperi LCD.

| robytoby a răspuns:

Un prieten a avut aceeasi problema, din cauza monitorului ia ars placa video. Daca este un monitor CRT (cu tub), nu renteaza sa-l repari, cumpara altul nou.

| marianguru a răspuns:

Incearca cu PassMark monitor test...probabil e o lipitura rece la un circuit integrat la monitor...in principiu se repara dar poate sa te coste mai mult decat un monitor sh.